Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  KalendarKalendar  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Poglavarstvo
 Gradište Forum : GRADIŠTE : Poglavarstvo
Ikona poruka Tema: Poduzetnički inkubator Odgovori Pošalji novu temu
GRADIŠTE FORUM
Autor Poruka
master Yoda
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 06.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 384
Citiram master Yoda Odgovorbullet Tema: Poduzetnički inkubator
    Poslan: 06.Studeni.2009 u 12:38

Poduzetnički inkubator namjenjen je poduzetncima početnicima koji kreću u posao ili ga imaju unazad godinu dana.

Poduzetnički inkubator služi da mladi poduzetnici lakše stanu na noge i svoje „porođajne muke“ svedu na minimum.

Ima puno definicija poduzetničkog inkubatora ali da ne duljim evo razloga ovog posta.

Danas sam razgovarao sa načelnikom Papac o poduzetničkom inkubatoru u poduzetničkoj zoni Ambarine.

Trebalo bi se skupiti određeni broj poduzetnika početnika sa prijedlogom za izgradnju poduzetničkog inkubatora. Načelnik bi sa tim prijedlogom otišao do ministarstva (nemam pojma kojeg) i zatražio da se taj projekt subvencionira.

 

Poduzetnički inkubator čini zgrada (pretežno hala) sa više odvojenih prostorija za poduzetnike. Postoje i zajedničke prostorije, sanitarni čvorovi, skladišni prostori, parkirna mjesta...

Unutar poduzetničkog parka radi i služba održavanja i knjigovostveni servis koji besplatno održava knjige poduzetnicima. Struja, voda i grijanje je besplatna za poduzetnike.

Poduzetnik dobije prostoriju čija veličina ovisi o potrebama i opremljena svom komunalnom infrastrukturom.

Te prostorije mogu korisiti ama baš svi poduzetnici početnici koji imaju potrebu za tim prostorijama. Npr. Programerskoj poduzeću će se dodjeliti kancelarija dok bravarskoj radionici prostorija namjenjena za tu vrstu!

Unutar poduzetničkog inkubatora vlada sklad! Što znaći da bi svi svima trebali pomagati u slučaju da se nekome ukaže potreba za pomoći.

 

Nakon određenog vremena (ovisi o puno faktora) smatra se da se poduzetnik osamostalio.

Nije nužno da poduzetnik izađe iz poduzetničkog inkubatora, već plaća najam prostorije i ostale komunalije. Najam je puuuno manji i prihvatljiviji od klasičnog najma.

 

Sa takvim poduzetničkim inkubatorom u našoj okolici dobili bi prije svega veću prespektivu i veći broj zaposlenih. Subvencionoiranja takvih poduzetnika od strane predpristupnih fondova EU je puno viša nego kod ostalih (npr. Ko bi mene subvencionirao koji radim u preuređenoj šupi! L ).

Sve poduzetničke aktivnosti bi se događale na jednom mjestu i olakšale komunikaciju, brzinu i učinkovitost rada!

 

Pozivam sve koji su mladi poduzetnici, osobe koje planiraju otvoriti obrt ili poduzeće (znači nemoraju imati registiriran obrt ili firmu), osobe koje imaju  ideju za izgradnju ili patentiranje bilo kakvog proizvoda. Da mi se jave!

Također pozivam i poduzetnike koji rade dulje od godinu dana a imaju neadekvatan prostor (preuređene svinjare, garaže, štale...) da mi se također jave jer tako mogu dobiti kvalitetnije radne uvjete, bolju konkurentnost i radnu atmosferu.

 



Editiran od master Yoda - 06.Studeni.2009 u 12:58
http://infoteka.hr/
IP IP Logged
master Yoda
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 06.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 384
Citiram master Yoda Odgovorbullet Poslan: 13.Prosinac.2009 u 19:03
HEHEHE, nula bodova!
Ili ovaj forum niko ne čita ili nikog ne zanima išta o razvoju ovog kraja.
Probao sam pored foruma"uživo" objasniti ljudima o čeme se radi!
Zainteresiran je samo jedan "mulac" koji kao i ja radi u šupi!
Toliko o toj problematici, ja krećem u izgradnju vlastite hale bez pomoći ikoga! Zanimljivo je kako ljudi kukaju i koliko su nezadovoljni ili zadovoljni što kako-tako preživljavaju. A kad se treba trgnuti onda niko ništa!
Nadam se da će se promjeniti stanje svijesti ovdašnjih ljudi!
 


Editiran od master Yoda - 13.Prosinac.2009 u 19:03
http://infoteka.hr/
IP IP Logged
lovokradica
Bolji korisnik
Bolji korisnik
Avatar

Pristupio/la: 27.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 34
Citiram lovokradica Odgovorbullet Poslan: 20.Prosinac.2009 u 13:03
U trzisnom svijetu  ,vazno je nesto prodat i kasirat pare..........gospodo  gdje  i sto se proizvodi je malo manje vazno  vaznije je  da se proda  i ponudi na trzistu .............................MArketing za sveeeeeeeeeeee   cak  i za  glupost mora da bude    jer se niko áko je ne cuje nece  nasmijat.
lovokradica
IP IP Logged
Odgovori Pošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ti ne možeš poslati nove teme u ovom forumu
Ti ne možeš odgovoriti na teme u ovom forumu
Ti ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš editirati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš kreirati ankete u ovom forumu
Ti ne možeš glasati u anketama u ovom forumu


Gradište.com

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0.141 sekundi(a).