Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  KalendarKalendar  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Dogadjaji
 Gradište Forum : GRADIŠTE : Dogadjaji
Ikona poruka Tema: Prva pomoć nije pomogla Marku Dretviću (45) Odgovori Pošalji novu temu
GRADIŠTE FORUM
Autor Poruka
Buban
Gazda foruma
Gazda foruma
Avatar

Pristupio/la: 25.Siječanj.2003
Online Status: Offline
Poruke: 604
Citiram Buban Odgovorbullet Tema: Prva pomoć nije pomogla Marku Dretviću (45)
    Poslan: 06.Ožujak.2010 u 10:08
Liječnik je dobio otkaz jer nije htio pružiti pomoć Antunu Dretviću iz Gradiške. Dr. Pinjuha optužuje i za to što nije pomogao Evi Bušić iz Županje
Marta Dretvić (78) iz Gradišta nedaleko od Županje još oplakuje sina Antuna koji je prošle godine u lipnju umro u 45. godini. Smatra da je njezin Antun mogao još živjeti. Naime, Antunu je lani pozlilo. Bio je malaksao, povraćao crni sadržaj i gubio svijest. Obitelj je zvala Hitnu pomoć nekoliko puta. Liječnik Zlatko Pinjuh (49) im je preporučio da dođu u bolnicu. No obitelj je ponovno zvala i rekla da je Antunu još gore. Pinjuh je napisao putni nalog i poslao vozača pripravnika Hitne pomoći da Antuna odveze u bolnicu u Vinkovce. Vozač je došao te ga je jedva bez medicinske pratnje i intervencije uspio sigurno prevesti u bolnicu. Antun je preminuo drugi dan prijepodne.
Prije nekoliko dana Ruža Lelić, ravnateljica Doma zdravlja Županja, uručila je otkaz Pinjuhu zbog ne pružanja pomoći Antunu Dretviću. Ravnateljica je otkaz objesila na oglasnu ploču u hodniku Doma zdravlja. Pinjuha optužuje i za to što nije pomogao Evi Bušić iz Županje, koju je čak odbio saslušati.
- Nisam znala da je dobio otkaz! Sjećam se da me jako gušilo u prsima i da je bio grub prema meni. Od tada više ne odlazim u Županju nego u Osijek - kaže Eva Bušić.
Ravnateljica priznaje da je pogriješila što je Pinjuha uopće zaposlila. On, s druge strane, odbija sve ravnateljičine optužbe.
- Mogu vam reći za taj konkretan slučaj, nije bilo nikakvih šansi za pomoći tom čovjeku. Dan prije su ga otpustili iz bolnice da, praktički, umre kući. Bolovao je od ciroze jetre. Procijenio sam da mu moja nazočnost ne može nikako pomoći. Zato sam i poslao samo vozača da ga odveze u bolnicu. Gdje je tu moja krivica? - kaže ogorčeni Pinjuh.
Dodaje da će se za svoje radno pravo izboriti na sudu i da neće tek tako podići radnu knjižicu.
Ranije je dobio otkaz i u Hitnoj pomoći Osijek te u Crvenom križu, a zbog raznih malverzacija izbacili su ga i iz HDZ-a.

ZBOG PINJUHA SE NE LIJEČI VIŠE U ŽUPANJI
Eva Bušić prepričala je svoje iskustvo. Rekla je da ju je gušilo u prsima. Došla je po pomoć kod doktora Pinjuha, a on ju nije htio ni saslušati. Kaže da je bio jako grub prema njoj i od tada se liječi u Osijeku.


Editiran od Buban - 06.Ožujak.2010 u 10:11
IP IP Logged
Brabonjak
Novi član
Novi član


Pristupio/la: 23.Veljača.2010
Online Status: Offline
Poruke: 2
Citiram Brabonjak Odgovorbullet Poslan: 06.Ožujak.2010 u 12:36
Dobro da se sjetila !
IP IP Logged
swampy
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 27.Siječanj.2007
Online Status: Offline
Poruke: 258
Citiram swampy Odgovorbullet Poslan: 06.Ožujak.2010 u 19:20
Cry


Editiran od swampy - 06.Ožujak.2010 u 19:20
Zaradi Surfajuć :)
IP IP Logged
Odgovori Pošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ti ne možeš poslati nove teme u ovom forumu
Ti ne možeš odgovoriti na teme u ovom forumu
Ti ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš editirati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš kreirati ankete u ovom forumu
Ti ne možeš glasati u anketama u ovom forumu


Gradište.com

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0.148 sekundi(a).