Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  KalendarKalendar  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Minus (-)
 Gradište Forum : GRADIŠTE : Minus (-)
Ikona poruka Tema: Jaoooo !!!! Odgovori Pošalji novu temu
Stranica  of 2 Slijedeća >>
GRADIŠTE FORUM
Autor Poruka
Buban
Gazda foruma
Gazda foruma
Avatar

Pristupio/la: 25.Siječanj.2003
Online Status: Offline
Poruke: 604
Citiram Buban Odgovorbullet Tema: Jaoooo !!!!
    Poslan: 17.Lipanj.2010 u 17:45

Slijep i težak četvrt tone, godinama ležao u izmetu
Objavljeno: 17.6.2010
ŽUPANJA - Prava drama odvijala se proteklog ponedjeljka u Ulici Matije Gupca u Županji, gdje je nakon poziva susjede intervenirala Hitna medicinska pomoć županjskog Doma zdravlja. Susjedi više nisu mogli slušati jauke i zapomaganje 43-godišnjeg R.D., koji je već dva dana neprestano dozivao majku, a koja, unatoč njihovim upozorenjima, nije reagirala na njegove pozive.

Inficirane rane od l
Socijalni radnik bio u posjetu
U županjskom Centru za socijalnu skrb potvrdili su nam da je R.D. korisnik doplatka za pomoć i njegu u punom opsegu. Socijalni radnik Vlado Zlatarić rekao nam je da je bio u posjetu obitelji, pokušao razgovarati s njegovom majkom i predlagao smještaj, što je ona odbila i poručila da je u stanju brinuti se o svome sinu.
Majka ga je samo šopala salamom i velikim količinama Coca-Cole - kaže jedna susjeda
ežanja

A ekipu Hitne pomoći u kući je dočekao strašan prizor. Čovjek, prema procjenama težak oko 300 kilograma, ležao je u kuhinji, na krevetu koji je potpuno propao, a pod njega su bili podmetnuti panjevi. U kući je, doznajemo od očevidaca, toliko zaudaralo da je bilo neizdrživo. A stanje u kakvom su ga zatekli, tvrde, bilo je strašno. Bio je sav ojeden, s ranama od ležanja, neki čak tvrde i ucrvanim, umazan izmetom, polugol, a oko njega prljavi papiri koje je njegova 73-godišnja majka stavljala pod njega da bi mogao obavljati nuždu.
Zaprepaštena i šokirana viđenim bila je i ekipa Hitne pomoći, koja se u svome radu inače susreće sa svakakvim slučajevima. Prava je muka nastala kada su čovjeka pokušali prebaciti u vozilo jer ga je bilo nemoguće pomaknuti. U pomoć su morali priskočiti i susjedi. Teškom mukom i nakon brojnih pokušaja, uspjeli su ga nekako uz pomoć stolice staviti na nosila.
- Bilo je strašno. S nosila je poput plašta visjela opuštena koža jer je jadnik u posljednje vrijeme još drastično i smršavio. Otkako živim ovdje, znači već 20 godina, njega još nikada nisam vidjela vani. Pokušavala sam nagovoriti susjedu da ga bar malo izvede pred kuću, da ću joj pomoći da ga malo izvedemo van na zrak, no ona se tome oštro protivila. Samo ga je šopala hranom, i to u posljednje vrijeme isključivo salamom i velikim količinama Coca-Cole, koju je odmalena neprestano tražio. U kući uopće nemaju hladnjak i znate kakva je salama kada pola sata ostane na stolu, a kamoli danima na ovakvim temperaturama. Osim toga, u kući su i brojne mačke. Žao mi je djeteta, da ga tako nazovem. Rođen je s retardacijom i već je kao beba pokazivao sklonost nenormalnom debljanju. Priča se da je već kao desetogodišnjak težio više od stotinu kilograma. Obolio je od dijabetesa i ubrzo oslijepio - ispričali su nam susjedi, koji su željeli ostati anonimni.

Liječnici se bore za život
Ističu da je sve krenulo nizbrdo kada je umro njegov otac, koji je također bio izrazito debeo, jer je do tada sin i izlazio iz kuće i o njemu se vodilo računa, no majka se posljednjih godina odala akoholu. “Susjeda zna biti vrlo neugodna kada popije. Pokušali smo pomoći, razgovarati s njom, zvali smo i Centar za socijalnu skrb, no ona je počela napadati i vrijeđati ljude u susjedstvu i poručivati da je ostavimo na miru i da ne vodimo računa o njezinom životu. Kada je prije nekog vremena pala i bila u gipsu, imala je jednu ženu koja joj je pomagala u kući, no ubrzo ju je otjerala. Sve ove godine kategorički je odbijala pozvati liječnika da pregledaju sina, nego mu je sama, na svoju ruku davala lijekove”, pričaju susjedi, koji smatraju da su socijalni radnici ipak trebali povesti računa o toj obitelji i sina smjestiti u neku ustanovu.
Inače, kako neslužbeno doznajemo, stanje R.D., koji je smješten u Opću bolnicu Vinkovci, vrlo je ozbiljno i liječnici se bore za njegov život.
IP IP Logged
Inguan
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 27.Kolovoz.2006
Online Status: Offline
Poruke: 714
Citiram Inguan Odgovorbullet Poslan: 17.Lipanj.2010 u 17:56
mama zna najbolje... A socijalnom radniku se prosto šljivi za to...
Ispada da sam bizaran ali to je samo stvarnost Republike Hrvatske i njezini ustanova
http://www.vinkojovanovac.com | http://vinkojovanovac.com/blog
IP IP Logged
Sandra9
Novi član
Novi član
Avatar

Pristupio/la: 14.Lipanj.2010
Lokacija: Germany
Online Status: Offline
Poruke: 3
Citiram Sandra9 Odgovorbullet Poslan: 17.Lipanj.2010 u 19:40
Jaoo ! pa to je prestrašno !
IP IP Logged
Monsinjor Djipa
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 23.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 195
Citiram Monsinjor Djipa Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 07:31
Ako se prica da se to dogadja godinama, kad je to onda bio socijalni radnik?
U bogovima svojim nek nikad ne nadju spas !!!
U ono vrijeme rece Isus apostolima : ''Odvadite mi za pljugu''
IP IP Logged
Hrvoje
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 23.Veljača.2006
Lokacija: Croatia
Online Status: Offline
Poruke: 416
Citiram Hrvoje Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 09:46
http://www.zupanjac.net/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=375
Izgubio sam vjeru u ljubav, vjeru u svijet, jedinu nadu sam nasao u igli... sada strikam i super mi je!
IP IP Logged
Inguan
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 27.Kolovoz.2006
Online Status: Offline
Poruke: 714
Citiram Inguan Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 10:30
Originalno napisano od Monsinjor Djipa

Ako se prica da se to dogadja godinama, kad je to onda bio socijalni radnik?


ovo je HR i ona samo dođe sasluša sta treba i ode i tu stane. Kod nas je dok mi je stara bila pobijegla od nas ista stvar, nikad niko nista nije poduzimao jer nikog nije briga, jedino kad netko napravi nesto je kad ode u nekiji mediji tj. kad privuče veću pozornost kada se može uplesti neko iz vrha i opet iz toga izvuči korist sebi a pomoći bude li la...
Sramotno ali Hrvatski LOL


Editiran od Inguan - 18.Lipanj.2010 u 10:50
http://www.vinkojovanovac.com | http://vinkojovanovac.com/blog
IP IP Logged
master Yoda
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 06.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 384
Citiram master Yoda Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 12:33
http://infoteka.hr/
IP IP Logged
Inguan
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 27.Kolovoz.2006
Online Status: Offline
Poruke: 714
Citiram Inguan Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 12:55
koja sramota izražavanja ljudi su stvarno g**** kako su to napisali
još jedan dokaz HR-a točno onakvim kakvim je ....
Krivo mi je što mi je stari poginuo za ovo sranje od HR-a, bolje da je pobjegao kao oni pametni sto su bili...
http://www.vinkojovanovac.com | http://vinkojovanovac.com/blog
IP IP Logged
Monsinjor Djipa
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 23.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 195
Citiram Monsinjor Djipa Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 13:19
Bravo za socijalnu sluzbu.
Ispada da je njihov posao ovdje bio da im taj slucaj bude ''samo poznat'', nista vise.
U bogovima svojim nek nikad ne nadju spas !!!
U ono vrijeme rece Isus apostolima : ''Odvadite mi za pljugu''
IP IP Logged
Buban
Gazda foruma
Gazda foruma
Avatar

Pristupio/la: 25.Siječanj.2003
Online Status: Offline
Poruke: 604
Citiram Buban Odgovorbullet Poslan: 18.Lipanj.2010 u 21:48

Tim iz socijalnog dati momentalno otkaz !

IP IP Logged
Stranica  of 2 Slijedeća >>
Odgovori Pošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ti ne možeš poslati nove teme u ovom forumu
Ti ne možeš odgovoriti na teme u ovom forumu
Ti ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš editirati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš kreirati ankete u ovom forumu
Ti ne možeš glasati u anketama u ovom forumu


Gradište.com

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0.145 sekundi(a).